Josef Zajíc má zatím z přípravy vynikající pocit

02.08.2018
15. září 2018. V ten den vyjedou hokejisté Kralup k prvnímu mistrovskému utkání sezony 2018/2019. Do očekávaného data tak zbývá měsíc a půl. Ne však do prvního společného tréninku na ledě. Ten se uskuteční už v pondělí 13. srpna. Josef Zajíc odpovídal na několik otázek ohledně přípravy a začátku ligy.

Kdy se mužstvo poprvé sejde pohromadě?
V pondělí 13. srpna. Před mistrovskými zápasy máme domluvených zatím šest přáteláků. Dvojutkání sehrajeme se Slaným, Benátkami a Litoměřicemi. Nejbližším soupeřem bude během prvního týdne na ledě Slaný.

Co dál vás v přípravě čeká?
Musíme se připravit na jiný styl hokeje, musíme se důsledněji věnovat individuálním dovednostem. Zdravé jádro týmu se scházelo přes léto a trénovalo opravdu hodně. Mám z přípravy velmi dobrý pocit. Trénoval jsem s klukama i já. Uvažuji o tom, že bych hrál.

Co tě k rozhodnutí přimělo?
Řekl jsem si, že když bude pokračovat Jarda Jágr, pustím se do toho. Navíc jsme se s Džegrem dohodli, že se na mě přijede podívat.

Bude pokračovat Dušan Sikela?
Dušan projevil zájem hrát dál, takže ano, měl by pokračovat.

Už jsou známé některé posily?
Získali jsme do svých řad Matyáše Šebestu, což je devatenáctiletý šikula z Kladna. Co se týče brankářů, věříme, že bude stoprocentně připravený Jirka Exner. Je to pro nás klíčový hráč a zranění ze závěru poslední sezony by mělo být v pohodě. Sám Jirka říká, že se cítí v pořádku. Záda by mu měl krýt Martin Kosina z Letňan, využít bychom chtěli i naše mladší brankáře.

Kolik týmů celkově klub vyšle do nové sezony?
Celkem jde o deset týmů i s hlavním kádrem. Loni jich bylo devět, ale mladší žáky jsme rozdělili kvůli velkému počtu na áčko a béčko.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Mělnicka